PANUCCI: ME SKUADËR TË PLOTË MUND TË SHKOJMË NË EUROPIAN - Arbëria News

PANUCCI: ME SKUADËR TË PLOTË MUND TË SHKOJMË NË EUROPIAN

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë nesër në mbrëmje në “Elbasan Arena” një miqësore kundër Uellsit.

Në prag të kësaj miqësoreje ka dalë në konferencë për shtyp trajneri Christian Panucci, i cili ka folur rreth sfidës me uellsianët, por edhe për të ardhmen.

Na mungojnë 6-7 lojtarë dhe për një ekip si Shqipëria janë shumë. Me skuadër të plotë ne mund të shkojmë në Europian. I marr unë përgjegjësitë për rezultatet e Kombëtares. Sa për të ardhmen time, duhet të pyesni Dukën”, deklaroi tekniku italian i kuqezinjve.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − fifteen =