Panuçi shpall listën e Kombëtares për Turqinë dhe Andorën - Arbëria News

Panuçi shpall listën e Kombëtares për Turqinë dhe Andorën

Trajneri i kombëtares, Kristan Panuçi ka shpallur listën e futbollistëve që do të grumbullojë për 2 ndeshjet kualifikuese për Euro 2020. Grumbullimi i kombëtares do të nis ditën e dielë.

Më 22 mars nis zyrtarisht aventura e kuqezive në Europain teksa presin Turqinë në “Loro Boriçi”, një sfidë shumë e rëndësishme për rrugëtimin e tyre.

Pasi i dha fund zërave që e shihnin shpesh në stolin e çdo ekipi italian që ishte pa trajner, mbi të gjitha në stolin e Romës, Panucci është i fokusuar totalisht te Shqipëria dhe kualifikueset.

Këtë të enjte trajneri i Kombëtares publikoi listën e parë me lojtarët që ka grumbulluar në dy takimet e para, kundër Turqisë dhe Andorës.

IMG-20190314-WA0003-1024x1024

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + two =