PD: Policia pengon qytetarët, kërkon kartat e identitetit - Arbëria News

PD: Policia pengon qytetarët, kërkon kartat e identitetit

Prej mëngjesit të sotëm Tirana është vendosur në shtetrrethim, kjo për shkak të masave të marra nga policia në kuadër të protestës së opozitës.

PD njofton se qytetaret nuk lejohen te levizin lirshem ne rruget e kryeqytetit.

“Qindra forca policie mbajne te rrethuar pedonalen mes Galerise se Arteve dhe Min se Brendshme. Policia u merr kartat e identitetit qytetare qe kerkojne te kalojne ne kete rruge

Policia pengon mediat te hyjne ne Parlament. Qellimi eshte te mos xhirohen nga afer deputetet e PS qe po hyjne ne salle nje ore e gjysem para seancës”, thuhet në një njoftim të PD-së.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty + 3 =