Policia e Tiranës në kërkim të 5 vëllezërve, sekuestrohet 1 kg heroinë dhe 1 kg hashash - Arbëria News

Policia e Tiranës në kërkim të 5 vëllezërve, sekuestrohet 1 kg heroinë dhe 1 kg hashash

Durres heroina (3)

Pesë vëllezër akuzohen nga Policia e Tiranës për trafik droge.

Gjatë një operacioni të zhvilluar pasditen e së shtunës në zonën e Paskuqanit, ailment policia ka
mundur të sekuestrojë rreth 1 kg heroinë dhe rreth 1 kg hashash të paketuar gati për shitje, shkruan Panorama.
Operacionin i policisë po zhvillohet nga forcat e Antidrogës dhe Komisariatit Nr.5 në Tiranë.

Sipas burimeve nga Policia e Tiranës, në shtëpinë e pesë vëllezërve Përparim, Dashamir, Fation, Et’hem dhe Ilir Llami është sekuestruar edhe një granatë dore dhe disa fishekë.
Aktualisht, po vijojnë hetimet për kapjen e personave të akuzuar dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 1 =