Protesta te “Unaza e Re”/ Goditen makinat me shqelma - Arbëria News

Protesta te “Unaza e Re”/ Goditen makinat me shqelma

 

 

Ka nisur protesta te “Unaza e Re”

 

Banorët janë vendosur në të dyja asket e rrugës pranë mbikalimit në këtë zonë, duke bllokuar qarkullimin e mjeteve.

Një mjet tip “BMW” tentoi të kalojë, megjithatë për disa momente u bllokua nga protestuesit, që goditën me shkelma automjetin. Më tej, tensionet u shuan dhe mjeti u la të kalonte.

“Fikni makinat”, bashkohuni me ne, ishte thirrja nga megafoni i protestës.

 

 

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − three =