Qytetari dixhital denocon: Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë fushatë për PS-në - Arbëria News

Qytetari dixhital denocon: Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë fushatë për PS-në

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një punonjëse të Ministrisë së Shëndetësisë e cila thotë se Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë organizon punonjesit per fushaten e PS-së.

Postimi i plote i Berishes ne FB:

Sekretarja e pergjithshme e mafies se shendetesise, ndrikull Mazniku ne fushate per Partine kanabiste!

 

Punonjesi dixhital denoncon:

Ndrikull Maznikun, sekretare e pergjithshme e ministrise se Shendetesise
per organizim te pjesemarrjes ne fushate te punonjesve te shendetesise,
mashtrim ne ushtrim te detyres!

I bej thirrje ministrit te shendetesise te largoje menjehere nga detyra ndrikullen ne fjale dhe te nise per ndjekje penale per shkelje te kodit elektoral dhe abuzim ne detyre! sb

“Pershendetje Z.Berisha, une jam nje punonjes i Ministrise se Shendetsise qe brenda mundesive dua te ngelem anonim sepse rrezikohem direkt, ju bej me dije se shume punonjes marrin pjese ne fushate per partine Socialiste dhe Sekretaria e Pergjithshme nuk merr asnje mase por u jep tollona sikur marrin pjese ne sherbime pune,quhet Kledia Ngjela apo Mazniku nga bashkeshorti e ketij matrapazit Mazniku, pasi ka punuar me ne Ministrin e Mireqenies Sociale e prune ketu sebashku me Olgerta Manastraliun, turp i vertet.”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − six =