Rama- Meta, takim kokë më kokë për çeshtjen "Doshi" - Arbëria News

Rama- Meta, takim kokë më kokë për çeshtjen “Doshi”

Kryeministri Edi Rama ka zhviluar një takim kokë më kokë me Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta. Takimi mes tyre ka zgjatur afro 50 minuta dhe mësohet se është zhvilluar në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Mendohet se në këtë takim është diskutuar lidhur me situatën e fundit të krijuar pas deklaratave të deputetit Tom Doshi, discount i cili akuzon kryeparlamentarin si porositës të vrasjes së tij dhe të deputetit demokrat Mhill Fufi.

Ky takim vjen vetëm një ditë pasi Kryeministri Edi Rama thirri në Kryeministri në një takim Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla si dhe Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 11 =