Shijak/ 4 të arrestuar, autorë të pesë vjedhjeve të ndryshme - Arbëria News

Shijak/ 4 të arrestuar, autorë të pesë vjedhjeve të ndryshme

Nën akuzën e vjedhjes u arrestuan Mikel (Miklovan) Beqja 32 vjeç banues në Manëz, viagra Shijak; Ramazan Brihmani 32 vjeç, banues në Sukth, Durrës; A.S.,16 vjeç,banues në Sukth, Durrës; A.B., 17 vjeç banues në Sukth Durrës.

Mësohet se rreth orës 01.50 pas mesnate në vendin e quajtur Kthesa e Ariut, Kullë Sukth shtetasit A.S., A.B., dhe Ramazan Brihmani nga kontrolli i ushtruar nga policia ju gjetën disa sende si thika, doreza përforcuese, mbrojtëse metalike, kapuçë të zinj në formë maske, dalta, leva dhe pinca të cilat shërbenin për vjedhje.

Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit 16 vjeçarit A.S., është konstatuar lidhje e paligjshme e energjisë elektrike .

Sakaq në banesën e Mikel (Miklovan) Beqja u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një rrënjë bimë narkotike e llojit kannabis sativa.

Nga hetimet paraprake rezulton se të sipërpërmendurit janë autorë të pesë vjedhjeve të ndryshme të kryera në bashkëpunim, më konkretisht më 9 janar në marketin në Manëz në pronësi të shtetasit H.S.; Më datë 31 janar në lagjen Nr. 3 Sukth dyqanin e shtetasit A.T.; Më 17 shkurt në lagjen ?Nr.4 Sukth marketin e shtetasit G.H.; Më 18 shkurt në lagjen Nr.6 Sukth dyqanin ushqimor në pronësi të shtetasit F.L., dhe më 27 shkurt në Maminas  supermarketin e shtetasit Sh. O.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan elektrikë dore, 9 copë kufje telefoni, 12 telefona celularë, 13 bateri telefoni dhe aksesorë të ndryshem telefoni, dy kaçavida, 12 copë fishekëzjarre, një dorezë grushti metalike, pinca, një fishek 9 m/m, njëlaptop, një pompë uji, një valixhe plastike, një video kamerë, një thikë, një kapuç i zi në formë maskemaske vegla vjedhjevegla telapajisjemaske veglamaske kacavidecelular

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − seven =