Shkodër/ Rama në bashki me Voltanën, qytetarët protestojnë - Arbëria News

Shkodër/ Rama në bashki me Voltanën, qytetarët protestojnë

12696111_10208953969470165_721180744_n

Kryeministri Edi Rama  ka zhvilluar një takim që zgajti 90 minuta me kryebashkiaken Valtona Ademi. Kryebashkiakja demokrate ka qenë zyrtarja e parë që Kryeministri ka takuar me të mbërritur sot në Shkodër, ku do të marrë pjesë në një aktivitet me strukturat e Partisë Socialiste të këtij qyteti.

Ndërkohë një grup qytetarësh kanë protestuar për marrjen e dëmshpërblimeve për përmbytjet  e vitit 2010 dhe banorët që do t’u shemben banesat për shkak të punimeve për stadiumin ‘Loro Boriçi’.

Rama ka folur për pak minuta me qytetarët duke thënë se pavarësisht kundërshtimeve do të zbatohen pikë për pikë kërkesat e UEFA-s. ‘Familjeve që do t’u prishen dërtesat do të marin dëmshpërblim”-tha Rama.

Arbëria News

 

Shkoder-protesta-Rama-3 Shkoder-protesta-Rama-1 Shkoder-protesta-2 Shkoder-Rama-policia-3 Shkoder-Rama-policia-1

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 3 =