Shkon në 21 numri i viktimave në Itali (FOTO) - Arbëria News

Shkon në 21 numri i viktimave në Itali (FOTO)

57bd43bcc46188be478b4659

Shkon në 21 numri i të vdekurve në Itali.  Këto janë pamjet e para të publikuara nga vendngjarja pasi një tërmet me magnitudë 6.2 ballë goditi në mesnatë Italinë Qëndrore, look duke lënë 10 persona të vdekur dhe disa të tjerë të bllokuar nën rrënoja, shkruan  BBC.

Tërmeti ra në liglindje të qytetit të Peruxhias dhe kryebashkiaku  tha  se “gjysma e qytetit është shkatërruar.”

“Një familje prej katër anëtarësh ishte gjetur në rrënojat e qytetit Accumoli”, tha Stefano Petrucci në RAI TV.

 

57bd35bcc3618824178b4621 57bd3514c46188bb418b45f8 14047179_1076800385691297_2870684431389875778_o-700x465 14067914_1076800312357971_8055258387662903457_o-700x465 14103020_1076801679024501_6220028254220301742_o-1-700x465

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + fourteen =