Shqipëri/ Termeti 4.6 ballë ndihet edhe në Kosovë dhe Maqedoni - Arbëria News

Shqipëri/ Termeti 4.6 ballë ndihet edhe në Kosovë dhe Maqedoni

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në Dibër, buy Kukës, decease Lezhë dhe në kryeqytet. Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë gjatë orëve të para të së shtunës në Dibër, Kukës, Lezhë dhe në kryeqytet.

Sipas Agjencisë Europiane të Sizmologjisë tërmeti është regjistrua në 02:56 minuta, me magnitudë 4.6 ballë dhe thellësi 9 kilometra. Epiqendra e tërmeti ishte 33 kilometra në veriperëndim të Dibrës, pranë Kurbneshit.

Tërmeti i parë është shoqëruar edhe nga dy lëkundje më të lehta, me magnitudë 3.2 dhe 2.2 ballë. Lëkundjet që zgjatën 4-5 sekonda u ndjenë edhe Kosovë dhe në Maqedoni. Nuk ka njoftime për dëme materiale apo persona të lënduar.[/vc_column_text][vc_single_image image=”3454″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”Full”][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + 10 =