Shqiptarët pjesë e grupit që trafikonte drogë në shkolla,20 të arrestuar në Venecia - Arbëria News

Shqiptarët pjesë e grupit që trafikonte drogë në shkolla,20 të arrestuar në Venecia

Të paktën 20 persona deri më tani janë arrestuar në një superoperacion antidrogë të zhvilluar në disa shtete, Itali, Spanjë dhe Austri.

Sic bëjnë më dije mediat italiane, pjesa më e madhe e te arresturave janë shqiptarë, moldave, Italian dhe ukrainas, të cilët drejtonin organizatën e strukturuar kriminale që merrej me trafik drogë në shumë vende europiane.

Autoritete italiane dhe të vendeve ku janë zhvilluar operacionet kanë sekuestruar një pjesë të aseteve që I përkisin anëtarëve të këtij grupi kriminal.

Pjesa më e e rëndësishme e aktivitetit zhvillohej ne aksin Spanjë-Itali teksa drogë pasi vinte nga vendi iberik, shitej kryesisht në afërsi të shkollave në zonën e Venecias.

Pritet që të dalin në vazhdim edhe emrat e personave të arrestuar. /vizionplus.al/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 5 =