Skandal/ Policia vendos posterat e PS-së ne Krujë - Arbëria News

Skandal/ Policia vendos posterat e PS-së ne Krujë

Policia në Krujë po bëhet palë në zgjedhje duke u angazhuar edhe tek detyrat më të rëndomta të fushatës elektorale.

Sipas agjensisë se lajmeve “globnews.al” në foto, information pills sikurse shihet , dosage policia është e angazhuar edhe në vendosjen e posterave për kandiatin e PS për Krujën.

Kurrë më parë roli i policisë nuk ka degraduar në një pikë të tillë. Depolitizmi është tani vetëm një iluzion dhe kjo dëmton besueshmërinë e policisë së shtetit.

Nga ana tjetër, prescription Kandidati i Ramës po u bën presion punonjësve të institucioneve shtetërore që ditën e votimit të fotografojnë votën për të.

Kandidati ka nisur kërcënimet se do të largojë nga puna ata që nuk i bëjnë foto votës.

PS dhe LSI si dhe kandidati i tyre po ndejnë humbjen në Krujë, ndaj dhe kanë vendosur të nërmarrin veprime të tilla.

Kandidati i PD, Hamdi Pasha ka gjetur një mbështetje të gejrë popullore në të gjithë zonën dhe pritet një fitore plebishitare e PD në Krujë dhe Fushë-Krujë, të cilat me hartën e re elektorale janë një zonë e unifikuar.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 2 =