Skandal/ TVSH tradhëton shqiptarët për Euro 2016 - Arbëria News

Skandal/ TVSH tradhëton shqiptarët për Euro 2016

kombe_1445338227-6038869
Qindra  qytetarë nga  shoqëria civile  por edhe pjestarë të  Aleancës Kuq e Zi kanë protestuar sot para Televizionit Publik Shqiptar.
Me fanella të Kombëtares, pilule flamuj kuq e zi, daulle e bilbila protestuesit kanë kërkuar që TVSH të transmetojë ndeshjet e Europianit dhe të Kombëtares dhe të mos ja shesë të drejtat privatit.

Sipas potestuesve  është e pa precendent që  populli më i varfër i Europës të paguajë për Kombëtaren e vet.

Ndërkohë,  stafi i gazetarëve të “Arbëria News” ka mësuar nga burime konfidenciale pranë FSHF se e drejta e transmetimit  të ndeshejeve të Kombëtares Kuq e Zi i është shitur kompanisë rivate ” Digitalb”.

Arbëria NEWS
.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 17 =