Spartak Ngjela bëhet avokat i Ramës për "ideale ekonomike" - Arbëria News

Spartak Ngjela bëhet avokat i Ramës për “ideale ekonomike”

skender-gjinushi-spartak-ngjela-dhe-edi-rama

Nga: Arbëria NEWS 

“Njeri i pavlerë fare, viagra i palarë. Mu duk si armik i ujit, briskut dhe sapunit. Fliste me një delir sikur drejtonte shtetin – ka thënë Spartak Ngjela.

Pas deklaratës së famshme të kryetarit të Partisë Ligj dhe Drejtësi kundër pushtetarëve të Partisë Socialiste  ai ka  heshtu dhe asnjherë nuk e ka  ngritur më zërin  kundër  Kryeministrit Edi Rama.

Ky i  fundit i njohur  si një nga politikatët esnaf për manipulimin në mënyrën ekselente hera-herës të opinionit publik  por edhe siç i thotë populli ” qëron gështënja me duart e botës” kësaj  here ai ka arritur ta bëjë  këtë lojë me avokat Ngjelën me pëlqim të këtij të fundit.

Siç bëhet me dije  nga burime  konfidenciale  pranë  avokatit për “Arbëria News”  pohoet se Rama  nuk po bën lojrat që bën LSI duke  blerë media të ndryshme në vend por Rama me anë të joshjeve financiare  blen individë me impakt në publik.

Gjithashtu ky  burim ka  thënë se Ngjela për këtë arsye herët e fundit i ka shpeshtuiar dozat e tija të sulmit në kuadër të reformës në drejtësi në drejtim  të Sali Berishës dhe  Ilir Metës.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − fifteen =