Topi i Artë u fitua nga Modric,flet Ronaldo - Arbëria News

Topi i Artë u fitua nga Modric,flet Ronaldo

Cristiano Ronaldo nuk arriti ta marrë çmimin e Topit të Artë në këtë vit, pasi ish-bashkëlojtari i tij te Real Madridi, Luka Modric e fitoi, ku në ceremoni ylli portugez nuk mori fare pjesë.

Ronaldo përfundoi i dytë në listë me 478 pikë.

“Mendoj se e kam merituar unë Topin e Artë, bëra gjithçka në fushë, numrat nuk gënjejnë”, ka thënë pesë herë fituesi i këtij çmimi.

“Mirëpo nuk është fundi i botës, e respektoj vendimin dhe e uroj Modricin. I dëshpëruar? Po, por jeta vazhdon. Do të punojë shumë që ta fitoj vitin e ardhshëm”.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + 3 =