U inaugurua në janar, shembet hyrja e Komisariatit në Tiranë - Arbëria News

U inaugurua në janar, shembet hyrja e Komisariatit në Tiranë

TIRANË

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në kryeqytet. Hyrja e Komisariatit numër 6 në kryeqytet është shembur ditën e djeshme por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.

Kom 67

Ndërkohë sot janë vendosur skelat dhe po punohet për rikonstruksionin e pjesës hyrëse ku ndodhi dhe incidenti. Ky komisariat u inaugura rreth 4 muaj më parë, në janar të këtij viti nga Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

Drejtori Veliu do të deklaronte se godina e re e Komisariatit, u ndërtua me fondin e buxhetit të shtetit prej 239 milion lekë me një sipërfaqe ndërtimore prej 2619m², të cilat do të shërbejnë për rreth 150 punonjës policie.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 18 =