UEFA shtyn vendimin për Kukësin, kërkon kohë për të shqyrtuar dosjet - Arbëria News

UEFA shtyn vendimin për Kukësin, kërkon kohë për të shqyrtuar dosjet

UEFA nuk do te vendose sot per ndeshjen Kukesi-Legia dhe per trazirat e ndodhura pasi futbollisti Duda u godit nga nje objekt (cakmak) ne koke, stuff teksa arbitri ndaloi ndeshjen.

Eshte ky lajmi i dites dhe qe le shume dyshime mbi kete vendim.

Ne fakt, store koha nuk luan ne favor si te skuadres shqiptare, ashtu edhe asaj polake, pasi diten e enjte do te zhvillohet takimi i kthimit ne Varshave.

Mediet polake shprehen te indinjuara dhe ngrene shume pikepyetje, por Komisioni i Disiplines ne UEFA kerkon kohe per te shqyrtuar dosjet dhe mbrojtjen e skuadres kuksiane, e cila kerkon qe te denohet edhe Legia pasi braktisi ndeshjen.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 3 =