Vasili: LSI të hënën në seancë. Ruçi të dorëhiqet   - Arbëria News

Vasili: LSI të hënën në seancë. Ruçi të dorëhiqet  

Lëvizja Socialiste për Integrim do të jetë të hënën në seancën hapëse të sesionit të ri parlamentar, sipas kreut të grupit Petriti Vasili.
 LSI mbështet kërkesën e PD-së për dorëheqje të kryetarit të Kuvendit, si dhe Vasili bëri të ditur se ka ridepozituar padinë në Prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama.

“LSI konfirmon pjesëmarrjen e saj në këtë seancë hapje. Seanca e konsumuar në Parlament ishte seancë që shënonte fundin dhe fillimin e kapjes së shtetit, prandaj opozita ka kërkuar largimin e kryetarit të Kuvendit, besoj një kërkesë legjitime pasi prej kohësh kryetari i Kuvendit nuk i ushtron funksionet. Qëndrimi ynë është mbështetje të plotë të reformës në drejtësi, kemi kërkuar dhe mbështesim hapjen e negociatave për në BE dhe reagimin e fortë qytetar që kulmon më 27 janar po nuk është i vetmi, dhe asnjë kompromis me antishtetin, shtetin e mafies”, deklaroi Vasili.

Vasili tha se padia ndaj kryeministrit Rama, i cili bërri thirrje publikisht policisë gjatë fushatës, është ridepozituar pasi çështja u mbyll nga prokuroria vetëm me faljen që Rama kërkoi në Facebook.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 17 =