Vdes foshnja 4 muajshe në avion, prindërit vazhduan udhëtimin - Arbëria News

Vdes foshnja 4 muajshe në avion, prindërit vazhduan udhëtimin

MAIN-Cathay-Pacific-Airplane

Një vajzë katër muajshe  ka vdekur në bordin e “Cathay Pacific Airways”  në fluturimin nga Londra në Hong Kong. Fëmija, buy information pills u tha se vuante  nga një sëmundje gastrointestinale. Ajo humbi ndjenjat gjatë fluturimit.

Prindërit e saj, të cilët kishin planifikuar për të vizituar të afërmit në Kinë, kërkuan ndihmën e parë për foshnjen, por nuk mundën ta shpëtonin.

Piloti bëri një ulje emergjente në Kazakistan, por nga mjekët atje u konfirmua vdekja e vajzës.

Nëna e saj,  një 36-vjeçare kinezo-franceze  dhe i ati nga Franca, vendosën që të vazhdojë udhëtimin për në Hong Kong me fëmijën e tyre të vdekur.

 Sjell në shqip nga: “Arbëria News”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 4 =