Veliaj pret Vitin e Ri me qytetarët në shesh - Arbëria News

Veliaj pret Vitin e Ri me qytetarët në shesh

VELIAJ

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka pritur në sheshin “Nënë Tereza” së bashku me qytetarë të shumtë ardhjen e Vitit të Ri.

Veliaj uroi shqiptarët për një vit të mbarë, order ndërsa kërkoi prej tyre të vazhdojnë të jenë solidarë e të ndihmojnë njerëzit në nevojë.

Erion Veliaj:Gjërat bëhen më bukur kur bëhen bashkë, sales dhe Vitin e Ri e presim bashkë. Uroj që gjithë ky vit të jetë vit i fishekzjarreve, ku të gjithë të gëzojmë e të ecim para. Dua të falenderoj të gjithë qytetarët e Tiranës që në këtë fundvit përkrahën nismën e bashkisë për të qenë solidar për të ndihmuar njerëzit në nevojë. Tirana është sot qyteti më solidar i Shqipërisë dhe ju falenderoj të gjithëve për përkrahjen që i keni dhënë bashkisë në këto 5 muajt e fundit. Ndonjëherë na duhet të marrim vendime jo të lehtë por kur i bëjmë për të mirën e përbashkët besoj se ka rezultat.”

881-10153851436716926-1805778106305902396-n

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − five =