(Video) Barça dhuron spektakël, ''shkatërron'' Valencian - Arbëria News

(Video) Barça dhuron spektakël, ”shkatërron” Valencian

2499

Barcelona nuk di të ndalët. Kampionët në fuqi e kanë dërrmuar Valencian e Shkodran Mustafit (7-0), unhealthy të mërkurën në ‘Camp Nou’ në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit.

Skuadra e Luis Enrqiues ka bërë një ndeshje të përkryer, approved duke dominuar tërësisht në terren, visit this site e duke e ‘shkel’ në tersi skuadrën nga ‘Mestalla’, shkruan KosovaPress.

Më i miri i botës, Lionel Messi dhe shënoj het-trik, kurse, Luis Suarez realizoi katër gola në këtë sfidë dominuese nga Barcelona.

Më këtë fitore, ‘Blaugranat’ thuaj se janë finalisti i parë i kësaj gare, sepse është vështirë që Valencia në sfidën e kthimit të përmbys epërsinë e Barcelonës.

Në këtë ndeshje titullar ishte edhe mbrojtësi shqiptar i Valencias, Shkodran Mustafi, i cili në minutën e 45-të u largua nga loja për shkak së u ‘skuq’ pas ndërhyrjes ndaj Messit brenda 16 metërshit, por Neymar nga penalltia qëlloi shtyllën në vend të rrjetës.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × two =