VIDEO/ Buffon zyrtarizohet si portier te PSG-ja - Arbëria News

VIDEO/ Buffon zyrtarizohet si portier te PSG-ja

Gianluigi Buffon pritet të bëhet portier i Paris Saint Germain.

Ai ka arritur në Paris për të kryer vizitat mjekësore, e ndërsa të hënën pritet të bëhet prezantimi i tij zyrtar.

Mediat në Itali dhe Francë shkruajnë se kjo tashmë është punë e kryer dhe të hënën Buffon do t’i bashkohet gjigantëve francez.

Edhe pse 40 vjeç duket se legjenda e Juventusi nuk ka ndërmend të lërë futbollin.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × three =