VIDEO/ Cunami në plazhet e Majorca-s dhe Menorcas në Spanjë - Arbëria News

VIDEO/ Cunami në plazhet e Majorca-s dhe Menorcas në Spanjë

Një numër videosh kanë kapur momentet tronditëse nga vendpushimet popullore të plazhit në Majorca dhe Menorca teksa ato janë goditur nga një ‘mini-tsunami’.

Në video shihet teksa uji kalon nga plazhet dhe rrjedh nëpër qytet.

Dallgët e larta deri në pesë këmbë shkatërruan bregun, baret dhe restorantet.

Njerëzit kanë parë si çadrat dhe shezllonët janë zhdukur nga uji.

Meteotsunami, i njohur edhe si tsunami meteorologjik, ndodh kur ka ndryshime në presionin barometrik.

Fatëmirësisht plazhet ishin relativisht të zbrazëta në atë kohë.

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × two =