VIDEO/ De Biazi flet per kombëtaren dhe replikon me Hafizin - Arbëria News

VIDEO/ De Biazi flet per kombëtaren dhe replikon me Hafizin

Trajneri i kombëtares shqiptare, ask Xhani De Biazi, store ka deklaruar se objektivi real i kuqezinjve në këtë edicion të eliminatoreve të Botërorit 2018 është vendi i tretë në grup. Në një intervistë të dhënë për “Ora News”, information pills ai e cilëson këtë pozicionim të mundshëm si një “super-rezultat”, ndërsa i ka ftuar të gjithë të qëndrojnë me këmbë në tokë pasi rrugëtimi i Shqipërisë është vështirë.

Ai thotë se objektivi primar i skuadrës është të qëndroje mbi disa nga rivalët e tjerë që ka në grup duke mundur Maqedoninë, Izraelin e Lihteshtejnin, e më pas të mendojë se si të afrohet me ekipe si Italia e Spanja. Për këtë të fundit, trajneri ka gati edhe skemën fituese. “Me Spanjën do të bëjmë lojën tonë, do të vendosim Murin e Berlinit para portës, i bëjmë kundërsulmin dhe 1¬0 për ne”, tha trajneri duke qeshur.

Nuk mungon edhe një shpjegim për futbollistët që zgjodhën Kosovën, të cilët i sheh si lojtarë që “nuk gjetën hapësira”, apo një përgjigje ndaj ish-trajneri Astrit Hafizi. Për më shumë ndiqni intervistën e plotë të teknikut të kuqezinjve.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − 3 =