Vlorë, parandalohet krimi brenda familjes - Arbëria News

Vlorë, parandalohet krimi brenda familjes

Policia e Vlorës ka parandaluar në kohë një krim brenda familjes, ampoule duke arritur të arrestojë autorin e ngjarjes dhe duke sekuestruar armën e krimit.

Në pranga ka përfunduar shtetasi Qeriman Maraj, 33 vjeç, nga Vlora, të cilit i janë kapur në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit, së bashku me një krëhër dhe 15 fishekë të kalibrit 9 mm.

Ndërhyrja e policisë ka ardhur pas sinjalizimit për një konflikt në familje, në lagjen “Pavarësia” të qytetit bregdetar, ku Maraj ka tentuar të vrasë me pistoletë bashkëjetuesen e saj, 29-vjeçaren Sh.Sh., në banesën e kësaj të fundit.

Nga hetimet mësohet se konflikti ka nisur për motive të dobëta, në prani të dy fëmijëve të mitur, të cilët shtetësja e sipërpërmendur i ka nga një martesë tjetër.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − seven =