Zidane: Guardiola është inspirimi Im - Arbëria News

Zidane: Guardiola është inspirimi Im

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Guardiola është inspirim për Zidane. Kjo është me se e vertetë, side effects pasi Zinedine Zidane ka një model trajneri të cilin po e ndjek.Legjenda e futbollit francez, more about Zinedine Zidane, medications ka lavdëruar trajnerin e Bayern Munichut, Pep Guardiola. Zidane ka thënë se ish-trajneri i Barcelonës është një inspirim për të, sipas gazetes spanjolle Marca.   “Ai është një trajner i mrekullueshëm. Unë e kam njohur atë si lojtar, pasi shpesh kemi luajtur kundër njëri-tjetrit, por tani unë jam një trajner i ri dhe ai është një trajner me përvojë i klasit botëror”, u shpreh Zidane. “Ai po bën një punë fantastike te Bayerni, sikurse bëri edhe te Barcelona. Po mrekullohem me mënyrën se si ai po punon dhe jam duke mësuar shumë nga ai”, shtoi më tej francezi.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4295″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 4 =