Zidane: Ronaldo e meritoi “Topin e Artë”, nuk do të ishte çudi që ta fitonte edhe Nojer - Arbëria News

Zidane: Ronaldo e meritoi “Topin e Artë”, nuk do të ishte çudi që ta fitonte edhe Nojer

Zinedin Zidanë në një prononcim për mediat franceze, this është shprehur se portgugezi I Real Madridit, Kristiano Ronaldo e meritoi plotësisht trofeun e “Topit të Artë”.

Francezi ka pranuar se nuk do të ishte cudi edhe në rat se ky trofe do të fitoj nga portieri Gjerman Mauel Nojer, duke pasur parasysh sezoin fantastik që ai ka zhvilluar ku ka fitur shumë trofe të rëndësishëm si me Bayernin ashtu edhe me kombëtaren Gjermane i cili shpall kampion Bote, në “Brazil 2014”.

Zindan shtoi se rivaliteti më I madh ishtë ndërmjet Ronaldos dhe Messit.

”Normal që Gjermanët kishin dëshirë që Manuel Nojer të fitonte “Topin e Artë”, madje për këtë pati edhe një debat në vëndet e tjera si Spanja apo Franca.

Ai është një portier I jashtëzakonshëm që e ka cuar rolin e portierit në një nivel tjetër.

Por në të njëjtën kohë ka lojtarë fantasitk si Kristiano Ronaldo dhe Lionel Messi që është shumë e vështirë që ti konkurosh.

Ronaldo është I jashtëzakonshëm, mendoj se vjen nga një planet tjetër dhe e meritoi plotësisht trofeun e “Topit të Artë.” U shpreh Zidanë I cili aktualisht është trajneri I skuadrës së dytë të Realit të Madridit

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − five =